ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

1. Akým spôsobom je možné dostať sa k rastlinkám? 
Sú tri spôsoby a to osobný odber v Starom meste na adrese Palisády 11 počas otváracích hodín (pondelok, streda a piatok 10:00-18:00, utorok a štvrtok 11:00-19:00 hod a v sobotu 9:00-15:00 hod v Starej Tržnici - Nám. SNP 25 (nie pravidelne), rozvoz v rámci Bratislavy alebo zasielanie prostredníctvom kuriéra. Kuriér je v dnešnej dobe najspoľahlivejší a najrýchlejší prostriedok v rámci doručenia. Jednak nemusíte chodiť na poštu, balík je doručený na uvedenú adresu priamo k vám domov alebo do práce (už do 1-2 dní po jeho objednaní, čiže rastlinky nie sú dlho v krabici, či už počas letných alebo zimných mesiacov) a vyhnete sa takto kontaktu s väčším množstvom ľudí. 
2. Kam všade posielate rastlinky?
Rastlinky posielame po celom Slovenku.

3. V ktoré dni sú rastlinky posielané kuriérom?
Kuriérom rastlinky posielame 3 dni v týždni (pondelok - streda), keďže kuriérska spoločnosť nezaručuje doručenie do 24 hodín, aby sme minimalizovali riziko, že rastlinky ostanú na víkend v depe. Cena za kuriéra je 4,9 eur. Pri nákupe nad 100 eur je doručenie kuriérom zadarmo.

4. Ako často robíte rozvoz v rámci Bratislavy?
Rozvoz robíme 1x do týždňa vo štvrtok/piatok v doobedňajších hodinách. Cena rozvozu v rámci Bratislavy je  2 eurá. Všetky konkrétne možnosti sú uvedené v košíku pri výbere dopravy.

5. Viem zmeniť adresu doručenia?
Áno, pokiaľ ešte zásielka nebola odoslaná, prosím kontaktujte nás a my adresu veľmi radi zmeníme.

6. Aké sú spôsoby platby za rastlinky?
Sú tri spôsoby a to buď prevod na bankový účet (online objednávky) v hotovosti alebo kartou pri nákupe v predajni.

7. Viem mať doma rastlinku v ten istý deň kedy si ju objednám? 
Áno, je to možné v rámci osobného odberu u nás na predajni.

8. Ako viem zrušiť objednávku? 
Kontaktujte nás prosím prostredníctvom emailu info@zelenaizba.sk alebo telefonicky na čísle: +421919170304 a my vám radi vysvetlíme postup.

9. Prišla mi poškodená zásielka, čo mám robiť? 
Rastlinky sú krehký tovar. Hoci sa ich snažíme dôkladne zabaliť proti poškodeniu a v chladnejších mesiacoch aj proti nepriaznivosti počasia, môže sa stať, že sa transportom poškodia. Preto vás prosíme, aby ste zásielky skontrolovali hneď pri vyzdvihnutí a kontaktovali nás obratom zaslaním fotiek a čísla objednávky do 24 hodín. Na ďalšom postupe sa spoločne dohodneme.

10. Bude moja rastlinka vyzerať rovnako ako na fotke?
Každá jedna rastlinka je originál, preto ani jedna nevyzerá rovnako ako druhá. Rastlinky sú však zdravé a pri vhodnej starostlivosti sa im bude určite dariť:)

11. Čo mám robiť ak je rastlinka vypredaná a ja by som ju veľmi chcela/chcel mať doma?
Najjednoduchšie je nás kontaktovať, aby sme vedeli, že o rastlinku je väčší záujem o znovu ju naskladnili.

12. Viete mi zohnať rastlinku, ktorá sa mi páči a túžim po nej aj keď ju nemáte na stránke?
Áno, urobíme všetko pre to, aby sme vám rastlinku zohnali, neváhajte nás prosím kontaktovať.

13. Je možné vrátiť alebo vymeniť tovar?
Áno, je to možné, kontaktujte nás prosím telefonicky alebo emailom.

14. Ako mám postupovať po rozbalení balíka?
Rastlinku hneď po rozbalení nepresádzajte. Transport pre rastlinku znamená stres a preto je potrebné, aby ste jej dopriali nejaký čas na aklimatizovanie sa do nového prostredia. O rastlinky sa staráme odkedy k nám prídu preto, nie je potrebné ich hneď po príchode polievať. Vždy je najprv potrebné zhodnotiť zeminu. Ak je potrebné rastlinku poliať (toto sa týka hlavne letných mesiacov) dajte ju na 10 minút do nádoby s odstátou vodu (takou akou polievate svoje rastlinky), rastlinka si vytiahne potrebné množstvo vody sama. Rastlinku môžete po pár týždňoch presadiť, ak si vyžaduje väčší kvetináč alebo si doma vediete jednotný štýl kvetináčov:) Najlepšie do kvetináča, z ktorého môže odtekať prebytočná voda, aby ste sa vyhli zahnívaniu koreňov. Ak rastlinku kupujete v zimných mesiacoch odporúčame počkať s presádzaním až do jari, pokiaľ nie je nevyhnutné rastlinku presadiť, ako bolo spomenuté vyššie. Nezabúdajte na vhodné zloženie zeminy podľa druhu rastlinky. Správnym krokom je určite naštudovanie si vhodnej starostlivosti a umiestnenia:)