GROW LIGHT

Nadchádzajúce jesenné/zimné dni prinášajú rastlinám nie najšťastnejšie obdobie čo sa týka svetelných podmienok.
Tí, ktorí by ste chceli vylepšiť podmienky svojim rastlinám umelým dosvecovaním máme pre vás overenú novinku v podobe SANSI LED GROW LIGHT žiarovky.

Hlavné vlastnosti grow lightu:

1. plné spektrum:
Na rozdiel od iných značiek, ktoré sa skladajú z červených a modrých čipov, SANSI obsahuje všetky vlnové dĺžky v každom čipe, to znamená rovnomernejšie rozloženie svetla a správnejší pomer spektra, ktoré sa približuje dennému svetlu. Každý LED čip je zložený z červeného, modrého, zeleného a ďalekosiahleho červeného svetla, ktoré simuluje denné svetlo. (Modré svetlo pomáha podporovať fotosyntézu a chlorofyl. Červené svetlo je veľmi užitočné pre rast, kvet a plod. UV a fialové svetlo pomáha pigmentácii rastliny a pri uvoľňovaní vitamínu D, absorbuje fosfor. FR pomáha regulovať kvitnutie a zelené svetlo má význam pre morfológiu rastlín.)

2. celý cyklus:
Každá vlnová dĺžka má signifikantný význam pre rast rastlín. Tieto žiarovky simulujú denné svetlo, ktoré je potrebné pre rast rastlín od fázy klíčenia, sadeníc, kvitnutia až po plod, vhodné aj na pestovanie v hydropónií, ovocia, zeleniny, byliniek, izbových rastlín, sukulentov, kaktusov a bonsají..

Žiarovka má závit E27, ktorý je bežne dostupný vo väčšine lámp v domácnosti. Je možné použiť ju aj pre závit E14 s dokúpením redukcie pre tento typ závitu, ktorú je bežne dostať kúpiť v obchode so svietidlami.

Žiarovky nevydávajú zvuk, ako niektoré iné grow lighty. Majú keramický chladič, čiže sa neprehrievajú (sú síce teplé na dotyk). Je to biele svetlo, ktoré nie je rušivé v interiéri a viete ho používať ako osvetlenie v rámci bytu.

Odporúčaný čas svietenia 10-12 hod, optimálna vzdialenosť pol metra až 1,5 metra. Najideálnejšie je začať s väčšou vzdialenosťou, nakoľko ak je žiarovka veľmi blízko listov mohla by ich spáliť, pretože je to náhrada slnečného žiarenia, na čo nie je potrebné zabúdať. A postupne rastliny privykať na svetlo a prípadne lampu umiestniť bližšie.

Link pre rýchlejšie vyhľadávanie:
https://zelenaizba.sk/store/product/sansi-led-grow-light-1